0216 532 61 18 pbx / GSM : 0542 581 36 03
Rezervasyon
Müşteri temsilcimiz en kısa sürede sizinle irtibat kuracaktır.


REZERVASYON

Genel Bilgiler

ÖNERİLER -TAVSİYELER - HATIRLATMALAR- NOTLAR

 

* Rehberimiz acentamızın onayı ile programda değişiklik yapma ve hava durumuna ve/veya mücbir sebebe bağlı olarak gezi noktalarında bulunan bazı yerleri değiştirme / iptal etme hakkına sahiptir. Turumuza katılan tüm misafirlerimiz bunu kabul etmiş sayılır.

* Acentamız, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Acentamız, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcu saat değişme riskini kabul ederek geziyi satın almıştır.

* Acentamız, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Acentamız, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcu saat değişme riskini kabul ederek geziyi satın almıştır.

* Pasaportunuzu havalimanına gelirken  unutmayınız.Ve gezi süresince pasaportunuzu yanınızda bulundurunuz.

* Valizinizi bir gün önceden hazırlayınız, mümkünse büyük valiz almayınız.

* Otele ulaşıldığında otel kartviziti alınız ve yanınızda bulundurunuz.

* Serbest zamanlar dışında gruptan ayrılmayınız ve tur görevlilerini takip ediniz. Zaruret ve ihtiyaç  halinde tur görevlisine bilgi veriniz.

* Yanınızda oda terliği ve seccade bulundurunuz. Yumuşak tabanlı ayakkabı tercih ediniz.

* Yanınızda yaz aylarında ceket, kış aylarında ayrıca pardesü bulundurunuz. Hava sıcaklığı Türkiye’ den 5-6 derece fazladır.Akşam ve sabah Kudüs yüksek rakımlı olduğundan serindir.

* Parfüm, kolonya, traş köpüğü, makas, tırnak makası gibi eşyanızı uçağın içine almayınız bagaj valizinize koyunuz.

* Çok büyük olmamak kaydıyla video kamera ve fotoğraf makinası bulundurabilirsiniz. Havalimanında ve başka yerlerde İsrail asker ve görevlilerinin fotoğraflarını çekmeyiniz.

* Havalimanı giriş ve çıkışlarda görevlilerin soru sorması halinde sakin ve sabırlı cevaplar veriniz.

* Giriş ve çıkışlarda pasaportunuza kaşe vurulmasını istemiyorsanız, işlem yapan görevliye '' please no stamp  uyarısında bulununuz.

* Eczaneler yerel doktor reçetesi olmadan aspirin dahil ilaç vermediğinden, kullanmakta olduğunuz ilaçlar varsa yanınıza alınız.

* Yanınızda Amerikan Doları bulundurun (1-5 ve 10' luk). Kişi başı toplam 250-300 $ USD  yeterli gelmektedir.

* Telefonunuz yurtdışından aramalara açıksa Kudüs’de kullanabilirsiniz. Açtırmak için Gsm şirketinize Uluslararası Dolaşıma (Roaming) açtırmak istediğinizi belirtiniz. (Tüm operatörler için gecerlidir.Arama fiyatlarını operatörünüzden öğreniniz.)

* Kişi başı genellikle 20 kg uçakta yük hakkımız olup, fazla kilolardan firmamız sorumlu değildir.

* Gidiş ve dönüşlerde eşyaların kaybolması durumunda ilgili havayolunun kayıp bagaj tutanağını mutlaka doldurmalıdır. Uçakların hava veya benzeri durumlarda yapmış oldukları rötarlardan havayolu sorumlu olup, şirketimiz gerekli ilgiyi gösterecektir.

* Otellerde oda buzdolabından kullanılan içeceklerden, yemeklerde alınan ekstra içecekler ve odanızdan yapacağınız yurt dışı telefon görüşmelerinden bu ve benzeri yapılan ekstra masraflar ücretlere dahil değildir.

* Uçuşlarımız tarifeli veya ekstra uçak seferleri ile yapılacaktır.

* Misafirlerimizin devamlı kullandıkları ilaçlar var ise yanlarında götürmeleri gerekmektedir.

* Otel konaklamalarda uçağımız gece dahi olsa otele giriş gündüz saat 15:00 olarak kabul edilir. Gece uçuş gerçekleştirilmiş olup gece veya sabah otele giriş yapılsa bile 1 önceki gece konaklamaya dahildir. Otellerden çıkışımız ise 12:00’dir.

* Otel odaları genelde iki kişinin konaklaması için tasarlandığından, üçüncü kişi için eklenen yatak küçük ve daha az konforlu olacaktır.

* Kalkıştan en az 2 saat önce havalimanında olmak gerekmektedir.

* Bazı uçuşlarımız netleşmediğinden belirtilen günlerde eksilme veya artma olabilir. Bu eksilme veya artma en fazla 1-2 gün ileri veya geri oynar.

 

KUDÜS SONSUZ VE BİTMEZ BİR DERYA GİBİDİR. TUR PROGRAMI DIŞINDA BİR YERE GİDİLMESİ İÇİN REHBERLERE BASKI YAPILMAMALIDIR. REHBERLER TARAFINDAN REDDEDİLECEKTİR. TUR PROGRAMININ SALAHİYETİ VE GÜVENLİĞİ İÇİN ÖNEMLİDİR.

 

 

SATIŞ SÖZLEŞMESİ

 

1-) VİZE: ACENTA Vize işlemlerinde seyahatin gerçekleşeceği vizeli giriş gerektiren ülkenin Büyükelçilik/Konsolosluk ile aracı konumundadır. Tüm evrakların hazır olmasına rağmen çok nadiren de olsa bazen teknik sebeplerden dolayı, bazen de konsolosluk tarafından kaynaklanan durumlardan vizelerde problem olabilmektedir. Buradaki sorumluluk ACENTA ’ya ait değildir.

 

2-) PASAPORT: Seyahatin gerçekleştiği ülkede veya bağlantılı noktaların ilgili duraklarında pasaport sahibinden kaynaklanan sebeplerden ve pasaportun her türlü kaybından veya hasara uğramasından dolayı dönüş gecikmelerinden kaynaklanan otel konaklama uzaması yeni uçuş bileti veya bilet değişkliği cezai müeyyideleri ile birlikte yeni pasaportunun çıkarılmasındaki gerekli işlemlerde oluşacak tüm masraflar MÜŞTERİYE aittir. ACENTA sorumlu değildir.

 

3-) HAVAYOLU: ACENTA havayolu ile MÜŞTERİ arasında aracı konumunda olup, 28/09/1955 Lahey Protokolüne tabidir. Havayolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat değişiklikleri ve olabilecek rötarlardan ACENTA sorumlu tutulamaz. Uçuşlarımız tarifeli ve/veya ekstra uçak seferleri ile özel ve/veya ulusal havayolları ile yapılabilir. Uçuş günü uçuş için gerekli işlemlerin (Bagaj teslimi, Uçuş kartı alımı vs. yönlendirmel- erin) yapılmasının ardından MÜŞTERİ' nin Polis Kontrol Noktasından sonra ki uçağa geçiş kapısına gecikmesi veya geç gitmesi durumunda Hava Yollarının uygulayacağı kural ve koşullardan MÜŞTERİ sorumludur. ACENTA sorumlu tutulamaz. Gidişten ve dönüşte uçağın hava muhalefetinden veya benzeri bir durumdan dolayı (Doğal Afet vb.) geç gelme/geç gitme durumunda otelde konaklama yapılmayan gecelemel- erde, otel ödemeleri önceden yapıldıg?ından geri iadesi veya gece uzaması yapılamamaktadır. Bu ve benzeri durumlarda ACENTA gerekli ilgiyi gösterecek olup havayolları veya otelden bir iade alır ise MÜŞTERİ’ye geri ödeyecektir.

 

4-) OTEL: Otel giriş ve çıkış saatlerinde uluslararası kurallar geçerlidir. otele giriş saat 14:00’dır. Özellikle gece uçuşlarında, gece veya sabah otele giriş yapılırsa o gece konaklamaya dahildir. En geç otel çıkışımız 12:00’dır. 12:00’dan sonra yapılacak çıkışlarda bir geceleme daha yapılmış sayılır. Özellikle 4-5 yıldızlı otel odalarının tümü standart üçlü odalar değildir. Standart üçlü oda tahsis edilemediği takdirde aileler için ayrıca ek yatak temin edilir. Üçüncü kişi için eklenen yatak küçük ve daha az konforlu olabilir. MÜŞTERİ bu şartları kabul ederek kaydını yaptırır.

 

5-) TUR PROGRAMI: MÜŞTERİ ACENTA programlarına dâhil olduktan sonra, vize kaynaklı gecikmelerden veya mücbir sebeplerden sayılan otelin yıkım kararı çıkması gibi konaklama otellerinde değişiklik durumunda ACENTA daima muadil otel kategorilerini baz alacaktır. Mesafe değişebilir. ACENTA bu tip durumlarda MÜŞTERİ’ye durumu bildirmekle yükümlüdür. ACENTA bu bildiriyi e-mail, SMS, fax veya telefon bildirimini yeterli kabul edecektir. Bu tip durumlarda ACENTA programı alt veya üst kategoriye alabilir. Bu durumlarda MÜŞTERİ’nin tercihine göre, ACENTA üst kategori tercihinde ücret farkı talep eder, alt kategori tercihinde ise fiyat farkını iade eder. Tur programımız elimizde olmayan sebeplerden dolayı program içeriği aynı kalmak şartı ile değişebilir. Otel odalarında bulunan buzdolaplarındaki kullanılan yiyecekler, içecekler ve odanızdan yapacağınız yurt dışı telefon görüşmeleri ve benzeri yapılan ekstra harcamalar tur ücretine dahil değildir. Tur esnasında kullanılmayan hizmetlerin bedeli iade edilmeyecektir.

 

6-) FESİH HAKLARI: ACENTA kendi iradesi dışında oluşan nedenlerle veya tura katılan kişilerin yeterli sayıya ulaşamamalarına bağlı olarak turları iptal etme hakkına sahiptir. Böyle bir durumda yolcuya yapılacak e-mail, SMS, fax veya telefon bildirimini yeterli kabul edecektir. Burada MÜŞTERİ’nin tazmin hakkı olamaz. MÜŞTERİ her hangi bir sebepten dolayı turu iptal etmek istediği takdirde vize sistemine girildikten sonra yapılan iptallerde vize ücreti MÜŞTERİ’den talep edilecektir. İlave olarak ise ilgili hava yolunun uyguladığı cezai müeyyide uygulanır. Uçuş gününe son 10 gün kala yapılan iptallerde ücret iadesi yapılmaz.

 

7-) MÜCBİR SEBEPLER: Hava muhalefeti (sis, kar, fırtına, tipi,yıldırım düşmesi vb.) Dogal afetler (deprem, sel, yangın, heyelan vb.) halk hareketleri (terör, grev, lokavt, miting, yürüyüş, yol kapanması, savaş, kargaşa durumları, olağanüstü hal vb.) Sıkı yönetim, sokağa çıkma yasağı, seçimler vb. Sağlık sorunları (salgın hastalıklar, karantina vb.) gibi ACENTA kusuru bulunmayan her türlü olay ve kazalardan ötürü ne şekilde olursa olsun ACENTA’ya maddi ve manevi sorumluluk yüklenemez. ACENTA buraya ilave edilmeyen mücbir sebepler haklarını saklı tutar.

 

8-) BİLGİ: MÜŞTERİ Kesin kayıt yaptırmış olduğu tur programı hakkında detaylı bilgi alma hakkına sahiptir. MÜŞTERİ seyahat tarihinden en az 20 gün veya daha fazla gün önce işlemleri için gerekli evrakları ACENTA’ya teslim etmekle yükümlüdür. ACENTA’nın özel zamanlarda broşüründe duyurduğu teslim günleri geçerli olacaktır. Bu evrakların gecikmesiyle oluşacak vize gecikmesinden MÜŞTERİ sorumludur. ACENTA sorumlu değildir.

 

9-) PROGRAM: MÜŞTERİ, ACENTA tarafından düzenlenen tur ve programında belirtilen gezi ve ziyaretlere katılmayabilir. MÜŞTERİ iş bu sözleşmenin imzası ile konaklayacağı otelin, seyahat edeceği aracın tâbi olduğu yasa ve teamüllere uymakla yükümlüdür. Rehber, otel, ACENTA ve ulaşım aracı yetkililerince satın alınan hizmetle ilgili olarak bildirilen kurallara uyacağını üçüncü kişilerin can ve mal güvenliğini tehlikeye atmayacağını aksi halde acenta sözleşme konusu hizmeti ifa etmeyeceğini ve bu nedenle müşterinintazmin ve iade hakkı olamaz. MÜŞTERİ'den kaynaklanan kişisel nedenlerle (vergi borcu, kesinleşmemiş dava süreci, her hangi bir devlet kurumunun izin vermemesi vb.) çıkısının engellenmesi veya Türkiye’den çıkış yapılan ülkede benzeri muamele eksiklikleri ve/veya aykırılıkları nedeniyle ülkeye girişinin engellenmesi durumunda ACENTA’nın hukuki ve/veya cezai hiçbir sorumluluğu bulunmamaktadır.

 

10-) ÜCRET: MÜŞTERİ kayıt esnasında katılmış olduğu tur ücretinin %50’sini uçuş programından 2 hafta önce de kalan bakiyesini ACENTA’ya ödemekle yükümlüdür.

 

11-) HASTALIK: Seyahatin gerçekleşeceği noktaların ilgili duraklarında rahatsızlanan MÜŞTERİ’nin tedavi masrafları MÜŞTERİ’ye aittir.

 

12-) BAGAJ / VALİZ: Uçaklı seyahatlerde havayollarının açıklamış oldugu bagaj kg. ve/veya hacim hakkı vardır. Fazla bagaj ücretleri MÜŞTERİ’ye aittir. Bagajların gidiş ve dönüşte MÜŞTERİ tarafından hava yolu ve yerel otobüs firrmalarında, konakladığı otelinde, valizlerin ve içindeki eşyaların her türlü kaybından, hasara uğramasından, unutulmasından MÜŞTERİ sorumludur. ACENTA sorumlu değildir. ACENTA hiçbir suretle MÜŞTERİ’nin eşyalarından sorumlu tutulamaz. Valizlerin ve içindeki eşyanın her türlü sorumluluğu sahiplerine aittir. Kokan, akan, yanıcı ve patlayıcı vasıfları olan veya çevresine rahatsızlık veren eşyalar taşıt araçlarına alınmazlar, taşıyıcı firma kabul etmeyebilir bundan ACENTA sorumlu tutulamaz.

 

13-) UÇUŞ: Uçuş bilgilerini ACENTA müsteriye telefon, e-mail, SMS, fax veya yazılı olarak vermek ve bildirmekle yükümlüdür. Uçuş öncesinde saatlerde degişiklik olabilir. Bu tip durumlarda ACENTA MÜŞTERİ’ye ulaşmak ve yeni uçuş saatini bildirmekle yükümlüdür. MÜŞTERİ’nin uçuştan en az iki saat önce uçuşunun gerçekleşeceği havalimanında hazır olması gerekmektedir. Turlarımız İstanbul Atatürk Havalimanı veya Sabiha Gökçen Havalimanı gidiş ve dönüşlüdür. Uçuşlarımızın gerçekleşeceği havalimanlarına ulaşım MÜŞTERİ’ye aittir.

 

14-) DÖNÜŞ: Yolcu gittikten sonra her hangi bir sebeple erken dönmek ister ise Müşteri’nin (otel, uçak, vize ve diğer hizmetler için ödemeler önceden yapıldığından) her hangi bir ücret iadesi yapılamamaktadır. Yolcu gittikten sonra kendi bileti ile erken dönmek istediğinde ancak buna kullanılan havayolunun uçaklarının müsaitlik durumuna göre olabilecektir. Bu erken dönüşten dolayı havayolunun talep ettiği ekstra bir fark olur ise yolcu bunu ödemeyi kabul eder. Kendi bileti erken dönüşe müsait değil ise, yolcunun talebi doğrultusunda ücretini ödemek koşulu ile başka havayoluna ait bir dönüş bileti ile de dönebilecektir. Bu ücretin ACENTA ile hiçbir ilgisi yoktur.

Ondört (14) madde iki (2) sayfadan ibaret, işbu sözleşme taraflarca detaylı olarak müzakere edilerek tek nüsha halinde imzalanmış olup, aslına uygun fotokopisi MÜŞTERİ'ye teslim edilerek imza tarihinde yürürlüğe girmiştir.

İş bu sözleşme, tur programı/broşür ve belirtilen hizmetleri kapsar. “Acenta” ve “Müşteri ”arasında akdedilmiştir.

 

   ONUR TURİZM

YÖNETİM KURULUGüncel Duyurulardan Haberdar Olmak için Lütfen Formu Doldurun...