0216 532 61 18 pbx / GSM : 0542 581 36 03
Rezervasyon
Müşteri temsilcimiz en kısa sürede sizinle irtibat kuracaktır.


REZERVASYON

MISIR 7 GÜN 6 GECE

6 GECE 7 GÜN                        

KAHİRE-İSKENDERİYE-SİNA-TUVA


1.GÜN: İSTANBUL / KAHİRE


İstanbul Atatürk havalimanı ONUR TURİZM kontuarı önünde buluşma.Gerekli check-in işlemleri sonrası Kahire'ye uçuş.Kahire’ye varış,otele transfer yerleşme ve geceleme.


2.GÜN: KAHİRE


Sabah kahvaltı sonrası dünyanın en eski üniversitelerinden ve İslam dünyasının 1000 yıldan fazladır ilim merkezi olan Ezher camii,üniversitesi ve külliyesi,Osmanlı valisi Kavalalı Mehmet Ali Paşa camii ve kalesi,İmam Şafii camii ve türbesi,Tolunoğulları mescidi,Seyyide Zeynep türbesi,Mısır fatihi sahabe Amr bin As camii ve türbesi,,Hz Hüseyin'in türbesi ziyareti,ünlü Han Halil çarşılarında alış veriş imkanı sonrası otele dönüş akşam yemeği ve geceleme.


3.GÜN:KAHİRE


Sabah kahvaltı sonrası Giza'daki gizemli Keops,Kefren,Mikerinos (Hofu,Hafra,Minkerva) piramitlerinin görülmesi,yarı insan yarı aslan Sfenks heykelinin görülmesi,burada mumyalama tapınağının görülmesi,Papirüs kağıdının yapıldığı atölyelerin gezilmesi,Nil nehrinde yüzer restaurantta öğlen yemeği, Kahire müzesinin gezilmesi,otele dönüş akşam yemeği ve geceleme.


4.GÜN :KAHİRE /SİNA /TUVA


Sabah kahvaltı sonrası Osmanlı valisi Mehmet Ali Paşa'nın yaptırdığı tarihi camii ,tarihi Selahattin kalesinin gezilmesi ve Süveyş Kanalından geçerek Sina Yarımadası'na varış. Yolda Hz. Musa'nın mucizelerinden biri olan ve on iki pınarın fışkırdığı yer olarak bilinen su pınarlarından üç tanesinin görülmesi , yol üzerinde firavun hamamları diye adlandırılan dağdan kükürtlü suyun fışkırdığı yerin görülmesi, Faran vadisi, Hz. Musa'nın ilk vahye muhatap olduğu yer olan Mukaddes vadi Tuva`ya varış. Burada otelimize yerleşme.Akşam yemeği ve geceleme.


5.GÜN :TUVA / SİNA / KAHİRE


Sabah'a karşı geceleyin otelden hareket Hz. Musa'nın üzerine çıktığı ve on emri aldığı yere Tur-i Sina Dağı'na çıkış. Güneşin doğuşundan sonra dağdan iniş, Tuva Vadisi'ndeki Hz. Musa'nın ateşi gördüğü yer St. Catherine Manastırı'nın gezilmesi, Hz. Musa'ya ateş olarak görünen ağacın görülmesi ve Kahire'ye dönüş otele yerleşme akşam yemeği ve geceleme.


6 GÜN: KAHİRE / İSKENDERİYE


Sabah kahvaltı sonrası Mısır’ın 2. büyük şehri olan İskenderiye şehrine hareket.Panoramik şehir turunun ardından dünyanın yedi harikasından biri olan İskenderiye fenerinin yerine inşa edilen ünlü İslam medeniyeti eseri Kayıtbay kalesi, ve müzesinin gezilmesi, Kral  Faruk'un sarayının bulunduğu Montaza'nın gezilmesi,bu bölgenin mimari tarzıyla ünlü mescidi Ebul Abbas Camii ziyareti ve Serbest zaman sonrası Kahire'ye dönüş akşam yemeği ve geceleme otelimizde.


7.GÜN :KAHİRE / İSTANBUL


Sabah kahvaltı sonrası havalimanına transfer.13:30'da İstanbul'a uçuş.İstanbul'a hoş geldiniz.Bir başka ONUR TURİZM organizasyonunda buluşmak dileğiyle.
Güncel Duyurulardan Haberdar Olmak için Lütfen Formu Doldurun...